KERALUX® Strong Protector

KERALUX® Strong Protector

KERALUX® Strong Protector

More details

6100
New product

29,99 €

- +

By buying this product you can collect up to 29 loyalty points. Your cart will total 29 loyalty points that can be converted into a voucher of 1,45 €.


 
More info

The premium KERALUX® Strong Protector contains a special component to give an effective and long-lasting protection for light coloured pigmented leather against early soiling, (e.g. colour transfer from dark jeans), and helps to maintain the beauty of your leather furniture. It also improves the abrasion.

Contents: 200 ml, 2 cloths

Write a review

KERALUX® Strong Protector

KERALUX® Strong Protector

Write a review

 
Comments (1)
2018-06-19

Labai tinkamas produktas kol oda nėra sudilusi. Pdengus juo, oda tapo lyg ir kietesnė, stangresnė, tačiau ji ir toliau išliko elastinga. Keistas jausmas, atrodo atsisėdi, lyg automobilis ir tavo, bet kažkas kitaip :) Neblizgina odos, suteikia matini šilkinį žvilgesį ir švelnumą. Na nėra taip kad slidinėtum toje sėdynėje, bet drabužių sukibimas su sėdynės oda kažkiek mažesnis pasidarė (man tas labai patiko). Labai svarbu paminėti, kad tai ne tik kaip konservantas bet ir kartu apsauginė odos priemonė didinanti atsparumą braižymui bei trynimui.

  • Was this comment useful to you?
  • (0) (0)

Write your review!

30 other products in the same category:

Customers who bought this product also bought:

No products

To be determined Shipping
0,00 € Tax
0,00 € Total

Prices are tax included

Check out