Kaip tinkamai valyti, prižiūrėti kaitlentę
Tai ko gero vienas iš dažniausiai naudojamų prietaisų namuose, kurį turime kiekvienas – ir – kurį retai kam patinka valyti. Didelis karštis ir maisto produktų gamyba sudaro galimybę formuotis itin sunkiai šalinamoms apnašoms. Šių apnašų šalinimas neretai reikalauja agresyvesnių valiklių, kurių naudojimas savaime yra rizika subraižyti ar kitaip sugadinti blizgų kaitlentės paviršių. Kadangi buitinės technikos kainos auga nuolat, o gamintojų naudojamų medžiagų kokybė yra itin įvairi, neretai užtenka vos keleto nuvalymų šiurkščiu šveistuku ar gremžtuku, kad kaitlentė įgautų nebenuvalomus, permanentinius įbrėžimus ar pažeidimus.
Tačiau kaitlentės valymas ir priežiūra gali tapti daug lengvesniais, jei nuolat naudosite keletą veiksmų, kurie palaipsniui taps gerais įpročiais:
- Apsauginės dangos suteikimas: hidrofobinės nano dangos suformuoja itin tvirtą, ilgalaikę apsauginę plėvelę, kuri neleidžia prie paviršiaus tvirtai prikibti nešvarumams, todėl juos kur kas lengviau nuvalyti, ir nereikia agresyvių valymo priemonių, kurios gali pažeisti paviršių (aktualu tiek grūdinto stiklo, tiek indukcinėms kaitlentėms.)
- Nuvalyti ir nepalikti: Net ir su nano dangomis paviršius vis tiek apsineš nešvarumais bei degėsiais, todėl rekomenduojame naudotis sena gera taisykle – juo greičiau nešvarumas nuvalomas, juo lengviau jis bus valomas. Nors nano danga kaitlentei geroka (60-70%) sumažina nešvarumų prikibimą prie padengto paviršiaus, tačiau 30-40% lieka. Todėl rekomenduojame kaitlentės paviršių nuvalyti, kai tik išsijungia karščio indikatorius (smagiausia dalis – pakaks tik sudrėkintos švarios mikropluošto šluostės…!).
- Sunkiai valomi nešvarumai: Išbėgo ir pridegė pienas? Užkaitėte šildyti troškinį ir trumpam išbėgote į lauką, o grižus radote stipriai pridegusias, suanglėjusias apnašas? Tai tikrai nebėra problema – įdarbinkite valiklius. Specializuoti valikliai (priklausomai nuo apnašų tipo) padės nuvalyti tuos nešvarumus, kuriems jie yra skirti valyti
- Tegul valiklis dirba už Jus: dažniausiai valydami pamirštame auksinę valymo taisyklę – valiklis turi įsigerti į nešvarumus. Paprastai mes užpurškę valiklio iškart valome, triname ir realiai sugaištame daugiau laiko (bei įdedame daugiau pastangų) nei reiktų davus valikliui šiek tiek laiko ,,suveikti”. Jei valote paviršius virtuvėje, tiesiog apipurkškite apnašas ar nešvarų paviršių valkliu tolygiai – ir palikite 3-5 minutėms (tuo metu galite nuvalyti stalviršį ar išvalyti kriauklę). Tuomet valiklis įsigers į nešvarumus ir juos pašalinti bus kur kas lengviau, nei valant iškart.
- Pasirinkite tinkamus indus ir puodus: kartais kaitlentės braižymosi priežastis gali būti ir indai. Įsitikinkite, jog jūsų naudojamų indų dugnai yra švarūs bei neapsinešę.
Taip pat, pirkdami naujus indus ar puodus, stenkitės nesirinkti aštriais kampais, rinkitės indus su lygiu ir švelniu dugnu.
- Nenaudokite maksimalaus kaitlentės karščio: neretai maisto gamybai šiuolaikinėse kaitlentėse užtenka vos pusės karščio galios, nes šiuolaikiniai indai (ypač lengvo aliuminio lydinio) perduoda karštį itin gerai, todėl didelė kaitra ne tik nereikalinga, bet ir komplikuoja tolygų šilumos perdavimą bei padidina riziką jog maistas pridegs arba išbėgs iš indo.
- Nenaudokite miltelinių valiklių, gremžtukų: paprastai pagrindinė kaitlentės paviršiaus suraižymo priežastis yra netinkamos valymo priemonės. Jei norite paviršių išlaikyti ilgiau švarų ir tvarkingą, tiesiog naudokite valiklius vandens pagrindu, ir reguliariai denkite nano danga – jos dėka gremžtukai ir agresyvūs milteliniai šveitikliai taps nereikalingi. Jei vis tik paviršius valosi sunkiai ir su valiklio pagalba – naudokite specializuotus šveistukus su biomuilu.
Ir jei vis tik kailtentė yra susibraižiusi, ar įmanoma ją atstatyti? Taip – tam rekomenduojame naudoti cerio oksido miltelius sumaišytus su vandeniu – mes cerio oksidą naudojame 2 produktuose, taigi jei turite nors vieną iš jų, jame esantis valiklis ir yra cerio oksido milteliai.
Tiesiog užpilkite valiklio ant kempinėlės ar švarios neaustinės šluostės ir sukamaisiais judesiais palaipsniui poliruokite įbrėžimus – jei šie poliravimo milteliai ir nesugebės visiškai pašalinti įbrėžimų, tai bent jau juos padarys kur kas mažiau matomais.